ad
select

Yleisömäärä

Kotiottelut

SeuraOtteluitaYleisökeskiarvoSuurin yleisömääräPienin yleisömääräYleisöä yhteensäEro liigan keskiarvoon
HJK1740177363150268293 1972
FC Lahti1726974637116945863 652
SJK1622864079123936585 241
VPS1722013778121637419 156
TPS1621674526109334675 122
KuPS1621063679102333707 61
FC Inter161785506391428574 -260
FF Jaro161564326289825034 -481
FC Honka171503275191425558 -542
RoPS1614552206104523284 -590
MYPA1714061901101323911 -639
IFK Mariehamn1713021880102422134 -743
Yhteensä19820457363898405037 

Vierasottelut

SeuraOtteluitaYleisökeskiarvoSuurin yleisömääräPienin yleisömääräKaudella yhteensäEro liigan keskiarvoon
HJK16247045121502 39529 425
SJK17243460111062 41393 389
FC Honka1621717363933 34741 126
TPS17208150631071 35387 36
MYPA16205570111116 32892 10
VPS1620094637914 32155 -36
KuPS1719844152943 33731 -61
IFK Mariehamn1619643352898 31431 -81
FC Lahti16188448021024 30144 -161
FF Jaro1718623352971 31667 -183
FC Inter17182345261013 31007 -222
RoPS1718213213921 30960 -224
Yhteensä19820457363898405037 

Suurimmat yleisömäärät

KotijoukkueVierasjoukkuePäivämääräYleisömäärä
HJKFC Honka22.4.20147363
HJKMYPA16.5.20147011
HJKSJK26.5.20146011
FC InterTPS8.6.20145063
HJKFC Lahti2.7.20144802
FC LahtiVPS10.8.20144637
TPSFC Inter17.9.20144526
FC LahtiHJK19.4.20144512
FC LahtiMYPA20.7.20144301
HJKKuPS12.9.20144152
SJKHJK24.8.20144079
HJKVPS14.6.20143937
HJKFC Inter13.8.20143821
VPSSJK18.6.20143778
FC LahtiSJK7.7.20143757


  • Yhteistyössä: